Smartphonecover REFLECTS-COVER XIII Samsung Galaxy S7 WHITE
Product number: 52170-WE
This product is no longer available.
Some products can be ordered individually for you. Alternatively, a new product is often available.
We will gladly advise you. Please ask us!
Some products can be ordered individually for you. Alternatively, a new product is often available.
We will gladly advise you. Please ask us!
- UV printing for brilliant colors
"Samsung Galaxy" is a trademark of Samsung in the United States and other countries.
Do you have any questions concerning this Smartphonecover REFLECTS-COVER XIII Samsung Galaxy S7 WHITE?
"Samsung Galaxy" is a trademark of Samsung in the United States and other countries.
Do you have any questions concerning this Smartphonecover REFLECTS-COVER XIII Samsung Galaxy S7 WHITE?
General
| Product: | Smartphonecover REFLECTS-COVER XIII Samsung Galaxy S7 WHITE |
| Product number: | 52170-WE |
| Product dimensions: | 143 x 70 x 8 mm |
| Product weight: | 0.016 kg |
| Materials: | plastic |
| Colours: | white |
Packaging
| Dimensions per shipping carton: | 53 x 24 x 38 cm |
| Quantity per shipping carton: | 800 pieces |
| Carton weight: | 13 kg |
Properties
| Polybag: | |
| Suitable for: | Samsung Galaxy S7 |
Branding
| Handling category: | A |
| Branding options: | UV direct printing 3 |
Purchase:
| Customs tariff number: | 39269097 |
| Country of origin: | CN |
| Manufacturer: | REFLECTS , |

