Calculate / order branding
Hip Flask RETUMBLER-VALDIVIA light brown
Product number: 52379
- Capacity: 170 ml
- With hinged lid
- Leakproof
Branded samples available:
Request Stock …
| Quantity | Unit price (stock) |
|---|---|
| from 1 | €6.68 €10.17 |
| from 20 | €6.06 €9.24 |
Prices excluding VAT and shipping costs
The visually appealing hip flask with cork coating is a welcome sight on long hikes, while playing football or when attending Carnival. The cork surface looks very stylish and elegant with laser engraving. Capacity: 170 ml.
Do you have any questions concerning this Hip Flask RETUMBLER-VALDIVIA light brown?
Do you have any questions concerning this Hip Flask RETUMBLER-VALDIVIA light brown?
General
| Product: | Hip Flask RETUMBLER-VALDIVIA light brown |
| Product number: | 52379 |
| Product dimensions: | 95.55 x 22.84 x 112.03 mm |
| Product weight: | 0.106 kg |
| Materials: | Cork, Stainless steel |
| Colours: | brown |
Packaging
| Packaging: | gift box |
| Product dimensions with packaging: | 115 x 95 x 26 mm |
| Product weight with packaging: | 0.124 kg |
| Dimensions per shipping carton: | 50 x 28 x 16.5 cm |
| Quantity per shipping carton: | 50 pieces |
| Carton weight: | 7.2 kg |
Properties
| Brand: | RETUMBLER |
| Capacity: | 170 ml |
| Leakproof: | |
| With hinged lid: |
Branding
| Branding types: | Laser engraving CO2 |
| Branding colours: | up to 1 |
| Handling category: | B |
| Branding options: | laser engraving CO2 < 4cm², laser engraving CO2 < 8cm² |
Purchase:
| Customs tariff number: | 73239300 |
| Country of origin: | CN |
| Manufacturer: | Reflects GmbH Toyota-Allee 54, 50858 Köln, Germany info@reflects.com https://www.reflects.com |







