Head lamp REFLECTS-DARU
Product number: 51898
This product is no longer available.
Some products can be ordered individually for you. Alternatively, a new product is often available.
We will gladly advise you. Please ask us!
Some products can be ordered individually for you. Alternatively, a new product is often available.
We will gladly advise you. Please ask us!
- Perfect for joggers, walkers and Nordic walkers
- Three light functions: 2 LEDs, 4 LEDs and 4 flashing LEDs
- With adjustable angle around 100 degrees
Do you have any questions concerning this Head lamp REFLECTS-DARU?
- Three light functions: 2 LEDs, 4 LEDs and 4 flashing LEDs
- With adjustable angle around 100 degrees
Do you have any questions concerning this Head lamp REFLECTS-DARU?
General
| Product: | Head lamp REFLECTS-DARU |
| Product number: | 51898 |
| Product dimensions: | 80 x 65 x 40 mm |
| Product weight: | 0.084 kg |
| Materials: | plastic, polyester |
| Colours: | silver |
Packaging
| Packaging: | gift box |
| Product dimensions with packaging: | 85 x 85 x 45 mm |
| Product weight with packaging: | 0.1 kg |
| Dimensions per shipping carton: | 46 x 38 x 25.5 cm |
| Quantity per shipping carton: | 100 pieces |
| Carton weight: | 9.8 kg |
Properties
| Batteries: | 3x AAA (2011) |
| Battery included: | |
| CE: | |
| Led colour white: |
Branding
| Handling category: | B |
| Branding options: | pad printing (1c), pad printing (2c) |
Purchase:
| Customs tariff number: | 85131000 |
| Country of origin: | CN |
| Manufacturer: | REFLECTS , |


