Calculate / order branding
Mirror RE98-CATANZARO light brown
Product number: 52418
Request Stock …
| Quantity | Unit price (stock) |
|---|---|
| from 1 | €1.95 €2.42 |
| from 100 | €1.77 €2.19 |
| from 500 | €1.71 €2.12 |
| from 1,000 | €1.64 €2.03 |
| from 2,500 | €1.56 €1.94 |
| from 5,000 | €1.50 €1.85 |
Prices excluding VAT and shipping costs
This handy, round compact mirror is a perfect addition to any handbag. The bamboo back casing lends itself to embellishment in a variety of ways and displays logos beautifully, whether through laser engraving, pad printing or UV printing.
Do you have any questions concerning this Mirror RE98-CATANZARO light brown?
Do you have any questions concerning this Mirror RE98-CATANZARO light brown?
General
| Product: | Mirror RE98-CATANZARO light brown |
| Product number: | 52418 |
| Product dimensions: | 80 x 80 x 8 mm |
| Product weight: | 0.046 kg |
| Materials: | bamboo, glass |
| Colours: | brown |
Packaging
| Packaging: | Design Box |
| Product dimensions with packaging: | 85 x 85 x 15 mm |
| Product weight with packaging: | 0.051 kg |
| Dimensions per shipping carton: | 26 x 26 x 20 cm |
| Quantity per shipping carton: | 200 pieces |
| Carton weight: | 12 kg |
Properties
| Brand: | RE98 |
| Mirror: |
Branding
| Branding types: | Laser engraving CO2, Pad printing, UV digital printing |
| Branding colours: | up to 5 |
| Handling category: | B |
| Branding options: | UV direct printing 3, laser engraving CO2 < 4cm², laser engraving CO2 < 8cm², pad printing L (1c), pad printing L (2c), pad printing S (1c), pad printing S (2c) |
Purchase:
| Customs tariff number: | 70099200 |
| Country of origin: | CN |
| Manufacturer: | Reflects GmbH Toyota-Allee 54, 50858 Köln, Germany info@reflects.com https://www.reflects.com |







